U gjet i vdekur në mes të rrugës, zbardhen detajet e reja, i arrestuar 1 vit më parë, kush është 34-vjeçari i vrarë

by editor

Indrit Ndoj, 34 vjeç u gjet i v r arë me a rmë zjarri mëngjesin e së premtes në një rrugë dytësore në Fushë-Krujë.

Policia tha se nga këqyrja paraprake, është konstatuar se 34-vjeçari ka një dëmtim në këmbë që dyshohet të jetë shkaktuar nga a rmë zjarri.

Advertisements

“Shërbimet e Njësisë së Autostradës Milot-Morinë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Mirditë dhe strukturat e DVP Lezhë,

Advertisements

në zbatim të planit të masave për të parandaluar dhe goditur aktivitetin e paligjshëm të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufijve dhe tranzitimin e tyre në territorin shqiptar,

me destinacion vendet e BE-së, pas informacioneve të marra në rrugë policore se në automjetet tip “ Volvo” dhe “Ford” po transportoheshin emigrantë të paligjshëm drejt Kosovës, organizuan punën për lokalizimin dhe ndalimin e mjeteve.

Si rezultat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve Enea Babasi, 26 vjeç dhe Indrit Ndoj, 33 vjeç, banues në Fushë Krujë”, njoftonte policia e Lezhës 1 vit më parë.

TË NGJASHME