Euro vijon me rekordin e zi/ Kursi i këmbimit, 21 tetor 2022

by editor

Të gjithë ata që janë të interesuar për të blerë ose për të shitur Euro, mund ta gjejnë në kuotat e 117 lekëve. Këtë pozicion monedha e Eurozonës e ka mbajtur që në fillim të javës.

Edhe monedhat e tjera të huaja, nuk kanë ndonjë ndryshim në krahasim më fillimin e javës.

Advertisements

Kështu sot në tregun valutor dollarin amerikan mund ta blejnë me 119.6 lekë dhe ta shesin 120.5 lekë.

Euro blihet me 117 lekë dhe shitet 117.6 lekë.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 133.4 lekë dhe shitet me 134.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.4 lekë, ndërsa në shitje me 119.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.4 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

TË NGJASHME