Diell dhe temperatura të larta në vend, ja si pritet të jetë moti gjatë ditës së sotme

by editor

Orët e para të ditës do të jenë në dominimin e kthjellimeve përgjatë gjithë territorit, por pritet që gjatë mesditës dhe pasdites kryesisht të ketë shfaqje të vranësirave në zonat malore dhe pjesërisht zonën e ulët.

Sipas Meteoalb, vranësirat nuk do të mund të sjellin reshje shiu në këto zona.

Advertisements

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por do të mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 26°C.

Advertisements

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Lindor Juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.

TË NGJASHME