Ngjarje e rëndë, 17-vjeçari vritet nga policia, detajet e para

by editor

Forcat iraniane të sigurisë vranë një adoleshent duke qëlluar me armë gjahu në drejtim të tij në qytetin e Mashhadit.

Abolfazl Adinezadeh, 17 vjeç, braktisi shkollën për t’iu bashkuar protestave antiqeveritare më 8 tetor, por ai nuk u kthye më në shtëpi.

Advertisements

Sipas BBC adoleshenti humbi jetën si rezultat i dëmtimit të mëlçisë dhe veshkave të shkaktuara nga goditjet.

Advertisements

Prindërit e Abolfazlit, lajmin e trishtë e morën vesh nëpërmjet një telefonate nga autoritete.

TË NGJASHME