Kujdes! Gabimi më i madh që po bëni në marrëdhënien tuaj, sipas shenjës së horoskopit

by editor

Ja se cili është gabimi më i madh i secilës shenjë të zodiakut në marrëdhënie:

DASHI: DUKE E MARRË SI TË MIRËQENË PARTNERIN

Advertisements

Ju jeni një fuqi dhe nuk e keni problem të lulëzoni në mënyrë të pavarur. Por kjo autonomi e egër ndonjëherë mund të jetë thembra juaj e Akilit. Ju lulëzoni si lider, por ndonjëherë në marrëdhëniet tuaja, përfundoni duke e trajtuar shakanë tuaj si një ndjekës. Mos harroni, një lidhje e shëndetshme nuk ka të bëjë me një person që dominon bisedën dhe pret që partneri juaj të jetë gjithmonë fansi juaj më i madh.

DEMI: DUKE MBUSHUR GJITHÇKA

Advertisements

Të gjithë kanë dëgjuar që jeni kokëfortë. Por njerëzit jo gjithmonë e kuptojnë se rezistenca juaj ndaj ndryshimit shtrihet edhe në emocionet tuaja. Demat janë të qëndrueshëm. Ata dëshirojnë paqen dhe harmoninë. Drama thjesht ju streson!!! Por kur nuk përballeni me mendimet dhe ndjenjat tuaja autentike, partneri juaj mund të përfundojë i verbër kur në mënyrë të pashmangshme t’i mbushni ato deri në pikën që ato të shpërthejnë dhe të hidhni zemërim

BINJAKËT: TË HIQNI DORË NGA MARRËDHËNIA JUAJ PARA SE TË JETË VONË

Në fakt, Binjakët janë të famshëm për faktin se e bëjnë këtë në mënyrë të përsëritur, por kurrë nuk shikojnë prapa për asnjë sekondë për ta vënë re. Ndërsa ju pëlqejnë marrëdhëniet kur ato janë të gjitha argëtuese dhe lojëra – dhe sigurisht, hidhni pak dramë – sapo të keni ndonjë “dhimbje në rritje”, përfundoni thjesht duke i hedhur poshtë. Nuk është se jeni një dashnor dembel ose i frikësuar nga angazhimi por prireni ta shikoni një mosmarrëveshje si fundin e një marrëdhënieje, sesa një mundësi për kompromis dhe rritje.

Gaforrja: LËRENI TË RRËSHQASË INDIVIDUALITETIN TUAJ

Një Gaforre që hap zemrën e tyre është një gjë e bukur, veçanërisht sepse ju duhet të kaloni guaskën e tyre shumë të vështirë për të fituar besimin e tyre së pari. Por kur arrini në atë pikë, hapni portat e përmbytjes! Nga njëra anë, kjo mund të jetë një përvojë katartike për ju dhe përshëndetjen tuaj. Por nga ana tjetër, kjo do të thotë që ju mund të filloni të pyesni veten se ku përfundoni dhe ku fillojnë. Ky nivel i bashkëvarësisë dhe heqja dorë nga kufijtë personalë mund të jetë i rrezikshëm sepse ju humbni identitetin tuaj për identitetin e marrëdhënies.

LUANI: SHFAQJA E NDJENJAVE NDAJ PARTNERIT.

Kur jeta është thjesht në rregull, ju mbani mjekrën lart sepse nuk ju pëlqen që dikush t’ju shohë poshtë. Por kur jeta është… e vështirë, ju jeni të çrregullt . Dhe përfundoni duke shpërthyer të gjitha ndjenjat tuaja të zjarrta partnerit tuaj. Natyrisht, nuk mund ta mbani kurrë plotësisht atë që ndjeni brenda, sepse keni lindur për skenën! Ata kanë një prag të asaj që mund dhe nuk mund të marrin – edhe nëse ju duan deri në pafundësi

VIRGJËRESHA: PËRPJEKJA PËR TË NDRYSHUAR NJERËZIT

Ju jeni fiksuesi i sipërm i zodiakut. Dhe sigurisht që nuk jeni ju ai që keni nevojë për gjithë ndihmën dhe vëmendjen. Motoja juaj është “Unë mund t’i rregulloj ato!” Kur filloni të dilni me dikë, ju pëlqen kush është…me kalimin e kohës filloni të vini re modele /zakone/çuditje/fraza/sjellje të vogla që, për mungesë fjalësh më të mira, ju mërzitin. Kur jepni këshilla ato vijnë vërtet nga një vend i sjellshëm por thjesht dëshironi të përmirësoni jetën e partnerit tuaj!

PESHORJA: MUND TË JENI PAKSA PASIV-AGRESIV

E dini atë moment kur buzëqeshja juaj e rreme fillon të dridhet dhe më pas syri juaj fillon të dridhet dhe jeni gati të kaloni nga engjëlli në demon në 2.5 sekonda? Papritur po përpiqeni të luani bukur, por në fakt duke hedhur kamë pasive-agresive në çdo hap. Dhe derisa buja juaj të ndryshojë vërtet gjithçka që ju shqetëson

AKREPI: KRIJON DRAMA NË VEND QË TË PUNOJ SI EKIP

Gjithçka ose asgjë, brenda ose jo, lart ose poshtë, paqe ose luftë: Ju jeni një krijesë e ekstremeve Ndërkohë që ju mund ta drejtoni këtë intensitet drejt qëllimeve tuaja, ka një shans të madh që kur nuk jeni të kënaqur për çdo gjë të mirë, të sulmoni botën përreth jush. Humori juaj i keq përfundon duke djegur gjërat në tokë.

SHIGJETARI: DUKE MOS QENË I SINQERTË PËR NDJENJAT TUAJA.

Frika, ndjenjat, ëndrrat tuaja – në shumicën e rasteve nuk i ndani ato përveçse kur i hidhni poshtë ato. Kur ndodh ndonjë tension mes jush dhe partnerit tuaj, ka të ngjarë ta mbani atë të qetë dhe të mos e diskutoni… por më pas t’i ndani të gjitha detajet intime me miqtë tuaj. Thashetheme miqve për çështjet e marrëdhënieve tuaja? Nuk mund të rezistosh. Dhe ky është vetëm gozhda e parë në arkivol, sepse sapo t’ua shfryni të gjithë të tjerëve, të gjitha mendimet e atyre të tjerëve fillojnë të notojnë në kokën tuaj, dhe ju tashmë jeni një këmbë brenda dhe një këmbë jashtë në marrëdhënie.

BRICJAPI: PRET QË TË GJITHË TA LËNDOJNË PËRFUNDIMISHT

Nuk e keni problem të punoni për të ndërtuar një jetë së bashku. Kjo do të thotë, derisa pesimisti juaj i brendshëm të fillojë të zvarritet. Para se ta kuptoni, filloni të ankoheni për jetën, më pas të ankoheni për njerëzit e tjerë dhe më pas të ankoheni për partnerin tuaj. Sinqerisht, kjo nuk është për shkak se ju jeni një person i errët. Ana juaj pesimiste është thjesht një mekanizëm mbrojtës sepse mund të keni pak frikë se diçka nuk do të funksionojë në fund.

UJORI: GJITHMONË DUHET TË FITONI

Ju nuk mund t’i kontrolloni gjërat – ose njerëzit – vetëm sepse keni frikë nga ndryshimi. Megjithatë, pjesa më e keqe e të menduarit të tepërt është se mund të fillojë të ndihet si një situatë “ata kundër jush”. Në vend që të përpiqeni të bëni kompromis dhe të punoni së bashku, çdo mosmarrëveshje e vogël kthehet në Beteja e Kush ka të drejtë. Dashuria nuk ka të bëjë me atë se kush fiton ka të bëjë me hapjen e zemrës dhe ndarjen, pavarësisht se kush është fitimtar në debat.

PESHQIT: SAKRIFIKONI PJESË TË VETES PËR MARRËDHËNIEN

Kur bëhet fjalë për romancën, ju dëshironi të jeni një princeshë në një përrallë. Kjo ndonjëherë mund t’ju bëjë që të anashkaloni me lehtësi flamujt e kuq në marrëdhënie . Ju keni për qëllim të shkëlqeni dhe të jetoni gjallëri

TË NGJASHME