Euro monedha më e dobët në tregun valutor, ja me sa këmbehen monedhat e huaja në Shqipëri

by editor

Dollari amerikan është blerë këtë të enjte, 20 tetor me 119.4 lekë dhe është shitur me 120.3 lekë sipas kursit të këmbimit, duke treguar dobësim.

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 117 lekë dhe shitet me 117.6 lekë, duke treguar qëndrueshmëri.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 133.7 lekë dhe shitet me 134,7 lekë, duke treguar dobësim.

Advertisements

TË NGJASHME